animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Pieski, kotki dobrze znamy, chętnie im pomagamy

Każdego roku na początku października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt .   4 października, w dzień ich patrona – św. Franciszka z Asyżu. Dzień ten rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, który trwa do 10 października. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, przede wszystkim do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności. W naszym przedszkolu ubiegły tydzień również poświęcony był zwierzętom, zwłaszcza tym domowym: pieskom i kotkom. 

Podczas zajęć w  grupach dzieci dowiedziały się jak zostać przyjacielem zwierząt. Wiedzą,  że nie wolno ich szarpać, bić i krzywdzić. Przedszkolaki wypowiadały się na temat opieki nad zwierzętami, malowały i rysowały, lepiły z plasteliny, rozwiązywały zagadki, naśladowały głosy zwierząt. Odbywały się również rozmowy na temat bezdomnych zwierząt i sposobów udzielania im pomocy.                                         

Dzieci z naszego przedszkola potrafią pomagać. Jak co roku nasze przedszkole w ramach akcji „Pomóżmy pomagać…” zbiera karmę dla psów oraz koce, zabawki oraz inne rzeczy niezbędne do opieki nad zwierzętami. Dary te zostaną przekazane do Fundacji „Tymmmczasy”, której przyświeca jeden cel – walka z bezdomnością wśród psów i kotów. Panie z fundacji odwiedziły nasze przedszkole i opowiedziały czym się zajmują oraz jak pomagają potrzebującym zwierzętom. Przybliżyły przedszkolakom pojęcie wolontariatu, fundacji, ale przede wszystkim zasady opieki nad zwierzętami oraz odpowiedzialności człowieka za posiadane zwierzątka.

Wraz z paniami przybyła Flora – cudna suczka szukająca nowego domu.  

 

Zachęcamy wszystkie dzieci i ich rodziców do włączenia się w akcję, a także do adopcji uratowanych przez fundację zwierząt. A może ktoś z państwa zechce przyjąć Florę pod swój dach i stworzyć jej ciepły i kochający dom? 🙂

Zbiórka darów trwa do 15 października 2019r.

Pobierz (DOCX, 85KB)

Pobierz (DOCX, 62KB)

Jednocześnie serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom, które już wsparły działalność fundacji oraz za Wasze ogromne serce i wrażliwość na potrzeby bezdomnych zwierząt.