animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA – 14.10.2019r.

14 października 2019 roku był szczególnym dniem dla najmłodszych przedszkolaków z grupy Żabek i Pszczółek, ale także dla wszystkich przedszkolaków. W tym dniu odbyło się bowiem uroczyste PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.

Maluszki od samego rana przygotowywały się do niego z pomocą nauczycielek grupowych i rodziców – Pszczółki były ubrane w ubranka w kolorze – żółtym, a  Żabki w kolorze zielonym, jak to żabki.

Odświętnie ubrane, przyozdobione kolorowymi opaskami na główkach spotkały się w sali ruchowej ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkola. Dzieci ze starszych grup nagrodziły maluszki gromkimi brawami, zwłaszcza za zabawy które w rytm muzyki i nowo poznanych piosenek wykonały na środku sali ruchowej.

Zanim dzieci zostały oficjalnie przyjęte do społeczności przedszkolnej musiały wykonać kilka zadań, jakie każdy przedszkolak robi każdego dnia w czasie codziennych zajęć grupowych. Zadania, jakie robiły dzieci z grup Żabek i Pszczółek nie były trudne, a do ich wykonania z pomocą pospieszyły „starszaki” ze wszystkich pozostałych grup. Maluszki przekonały się, że w trudnych sprawach mogą liczyć na wsparcie starszych kolegów.

Po wykonaniu zadań w obecności całej społeczności przedszkolnej dzieci z grupy – Żabek i Pszczółek złożyły przyrzeczenie i zostały pasowane na PRZEDSZKOLAKA przez Panią Dyrektor. Dzieci dostały upominki i dyplomy, a następnie z piosenką na ustach udały się do swoich sal.

Na uwagę zasługuje fakt, że mimo wielu emocji żaden maluszek nie uronił ani jednej łezki. BRAWO 🙂

Skip to content