animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

PAP OFF – Przekaz audiowizualny – 27 października – Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego.  

PAP OFF – Przekaz audiowizualny

27.10.2019 obchodzimy   Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego.  

To święto podkreśla rolę jaką pełnią nagrania audio oraz wideo dokumentujące ważne wydarzenia z XIX i XX wieku. Dzień obchodów nawiązuje do zaleceń UNESCO z 27 października 1980 odnośnie ochrony i zachowania ruchomych obrazów. Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego uchwalono w 2007 roku (w Polsce od 2008).

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego, podkreślając jak ważne są nagrania audio. Przedszkolaki kontynuowały radiowe spotkania tworząc radio aktywnych przedszkolaków – poszczególne grupy tworzyły swoje słuchowiska radiowe, mając na uwadze jak ważne jest dokumentowanie wydarzeń dla następnych pokoleń. Wszystkie grupy przygotowywały się wcześniej do działań razem ze swoimi paniami, każda grupa miała inny pomysł na nagranie swoich słuchowisk. Niektóre grupy wspierały zadania audio działaniami wizualnymi. Projekt PAP OFF, w którym tak ważny jest przekaz medialny i artystyczny  realizuje zapotrzebowania na działania mające rozwijanie twórczej postawy dzieci w kontakcie z kulturą i mediami. Dzięki działaniom projektowym dzieci stają się kreatorami treści kulturalnych są  artystami: aktorami, reżyserami, fotografami, dziennikarzami, spikerami, pisarzami, malarzami, rzeźbiarzami.

W projekcie najważniejszy jest przekaz rzeczy istotnych i ważnych dla dzieci, a także mniej ważnych, pozwalających na rozwój  kreatywności i wyobraźni.

W czasie warsztatów tworzymy również przekaz dziecka do dorosłego i dorosłego do dziecka.  Dlatego też, również w dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych  odbyła się Rodzinna Gala Przekazu Artystycznego -wydarzenie umożliwiające  integrację środowiska przedszkolnego, forma spędzania czasu wolnego wspólnie z rodzicami. Zaangażowane rodziców do realizacji projektu pozwala budować  pozytywną relację pomiędzy rodziną a placówką.  Dziękujemy Pani Magdzie mamie Poli i Lilianki  za poprowadzenie przedszkolnego pasma radiowego. Dziękujemy również rodzinom, które uczestniczyły z ogromnym zaangażowaniem w naszych popołudniowych działaniach. W tym dniu w radiu aktywnych przedszkolaków słychać było wiadomości ze świata, kultury i sportu, piosenki, reklamy, wywiady, bajki. Wszyscy dobrze się bawiliśmy i z niecierpliwością czekamy aż nasze słuchowiska i rodzinna  audycja zostanie zmontowana i wszyscy będą mogli wysłuchać jej w eterze.

Skip to content