animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

„Legenda o warszawskiej Syrence” – Teatr Cieni Sawa

 „Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło”                                                                        Oskar Wilde

18 października  odbyło się w naszym przedszkolu drugie już w tym roku szkolnym przedstawienie teatralne. Tym razem teatr był wyjątkowy i dość nietypowy, bowiem gościliśmy Teatr Cieni Sawa –  autorski dwuosobowy teatr prowadzony przez dwie warszawianki, których inspiracją jest rodzinne miasto. Dlatego w repertuarze teatru rolę pierwszoplanową odgrywa Warszawa. Nasze dzieci obejrzały  „Legendę o warszawskiej Syrence”, która przeniosła je w niesamowity świat pięknych syren, podwodnych głębin oraz zapoznała  dzieci z historią dzielnego Ziemowita oraz nikczemnego kupca. Historia przybliżyła naszym przedszkolakom dzieje naszego pięknego miasta – Warszawy. Dzieci dowiedziały się z niej między innymi skąd pochodzi herb naszego miasta oraz  dlaczego kiedyś Warszawę określało się mianem „syreniego ogrodu”, a warszawiaków „syreniarzami”.

Magiczny świat wyczarowany światłem oraz najróżniejszymi kształtami bardzo podobał się naszym młodym widzom.

Skip to content