animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Koncert muzyczny „ Muzyka i taniec gorącej Hiszpanii”

4 października odbył się w przedszkolu koncert, który przybliżył nam piękno flamenco, które związane jest z Andaluzją, a podziwiają je ludzie z całego świata. Flamenco grane jest na gitarach, a także instrumencie cajon ( drewniana skrzynka), towarzyszy mu także charakterystyczny dźwięk kastanietów.

Nasi Goście zaprezentowali żywiołową, pełną temperamentu sambę. Mieliśmy okazję poznać różne sposoby wydobywania dźwięków gitary: stukanie opuszkami palców, paznokciami, uderzanie pełną dłonią w gitarę, szarpanie strun. Gitara do flamenco posiada dodatkową plastikową płytkę, która umożliwia wydobywanie dźwięków w ten sposób. W czasie koncertu artyści dokładnie wytłumaczyli dzieciom sposób gry, a także specjalne klaskanie w dłonie, które też jest częścią muzyki flamenco.

Tancerka zaprezentowała piękny taniec rodem z Sewilli. Podziwialiśmy suknię tancerki, buty podkute gwoździkami, rytmiczny, dynamiczny taniec. Wszystkim podobała się rytmiczna zabawa „ bocian i żaba”, wymagająca wielkiej zręczności, pokazująca wielkie umiejętności rytmicznego klaskania.

W tym energetycznym, rytmicznym koncercie grało wszystko: gitary, cajon, nogi, buty, dłonie.

Przedszkolaki również wykazały się poczuciem rytmu i bardzo ożywione brały czynny udział w koncercie. Wszyscy poczuli atmosferę hiszpańskiej fiesty.

Skip to content