animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Co słychać? Radio słychać!

 PAP OFF   11.10.2019

 Co słychać? Radio słychać!

Tworząc przekaz artystyczny, jeden z ważniejszych celów naszego projektu edukacji kulturalnej PAP OFF, podjęliśmy próbę stworzenia naszego przedszkolnego radia. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od włączenia radia i sprawdzenia jak działa. Następnie wszystkie  przedszkolaki oswajały się z mikrofonem, każde dziecko dostało mikrofon zrobiony z piłeczki i rurki, który może samodzielnie ozdobić w domu. Krótka swobodna zabawa w dziennikarza radiowego prowadzącego wywiad pozwoliła przedszkolakom przełamać barierę nieśmiałości. Rozmawialiśmy o tym jak wygląda nagranie radiowego programu, wiemy już, że podczas nagrywania musimy zachować ciszę a kiedy w radiu słychać muzykę dla dziennikarza radiowego jest to czas, żeby przywitać się z gośćmi z którymi za chwilę będzie rozmawiał na antenie.

Kącik radiowy z ustawionym mikrofonem studyjnym i laptopem wzbudził w dzieciach ciekawość, odważniejsi od razu usiedli przy mikrofonie i odpowiadali na pytania, potem mogliśmy odsłuchać fragmenty nagranych rozmów. Wiemy też, że nasze radio aktywnych przedszkolaków nie będzie radiem tylko tworzonym na żywo, będziemy nagrywać audycje, a w jaki sposób przygotowuje się je do emisji dowiemy się na naszym następnym spotkaniu podczas którego zamierzamy nagrać grupowe słuchowiska.

Niedługo na naszej stronie internetowej znajdzie się zakładka „Radio aktywnych przedszkolaków” mamy nadzieję, że poszczególne grupy będą w niej zamieszczać wypowiedzi naszych przedszkolaków na różne tematy, krótkie reportaże z wycieczek i ciekawych przedszkolnych aktywności  a przerywnikiem muzycznym będą piosenki w wykonaniu dzieci.

Dzisiaj nagraliśmy pierwszą audycję „Trudne pytania – łatwe odpowiedzi”,  do której wysłuchania zapraszamy wkrótce. Zapraszamy całe rodzinny do tworzenia naszego radia: jeżeli widzieliście coś ciekawego, chcecie podzielić się czymś wyjątkowym, poproście rodziców by nagrali wasze wypowiedzi. Z przyjemnością zamieścimy je w naszej zakładce radia aktywnych przedszkolaków.

Do usłyszenia w eterze!

 

 

Skip to content