animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

PAP OFF – I Rodzinna Gala Filmowa

PAP OFF – I Rodzinna Gala Filmowa

W projekcie PAP OFF najważniejszy jest przekaz rzeczy istotnych i ważnych,     a także mniej ważnych, pozwalających na rozwój  kreatywności i wyobraźni dziecka. Mamy nadzieję w czasie naszych spotkań stworzyć okazję to wyrażenia swoich emocji  dziecka do dorosłego i dorosłego do dziecka. Bardzo nas ucieszyło, że mamy tylu chętnych rodziców do realizacji projektu, który pozwala budować  pozytywną relację pomiędzy rodziną a placówką.

Filmowa Gala Rodzinna to wydarzenie umożliwiające  integrację środowiska przedszkolnego, forma spędzania czasu wolnego wspólnie z rodzicami. Treści edukacyjne oglądanych filmów wykorzystywane podczas warsztatów po filmie, pozwalają na tworzenie warunków do nauki komunikacji, dyskutowania, stawiania pytań i odpowiedzi.

W piątek 27 września odbyła się pierwsza Rodzinna Gala Filmowa, rozwijająca nasz przedszkolny projekt PAP OF. Bardzo dziękujemy rodzinom za przybycie  Przedszkolaki wspólnie z rodzicami oglądały film animowany pt. „Zaczarowany ołówek” –  dzieci przytulone do swoich rodziców  w skupieniu  i z ogromną przyjemnością oglądały kreskówkę, od czasu do czasu zadając rodzicom pytania dotyczące filmu. W drugiej części spotkania rodziny po wspólnych rozmowach tworzyły prace przedstawiające marzenia i potrzeby, które zaczarowany ołówek może dla nich urzeczywistnić. Dzieci nie zapomniały o marzeniach o swoich Mam i Tatusiów😊. Wszystkie przedszkolaki  wychodząc po rodzinnym spotkaniu do domu zostawiły swoje dzieła w przedszkolnej szatni, tworząc artystyczną instalację, którą w poniedziałek  będą mogły obejrzeć  inne dzieci.

Pragniemy by spotkania rodzinne odbywające się naprzemiennie raz w miesiącu – rodzinna gala filmowa i artystyczny przekaz były tworzone wspólnie z rodzicami 😊. Następne spotkanie to działania w formie artystycznego przekazu, we wspólnych działaniach dorośli wprowadzą dzieci w świat radia, pomoże nam w tym również Mama Poli. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w tym spotkaniu – chwili zatrzymania i spędzenia czasu wspólnie z dziećmi w przyjaznej przedszkolnej atmosferze kreatywnych rodzinnych.

 „ Nie na idealnych rodziców i nie ma idealnych dzieci. Jest za to mnóstwo idealnych momentów na bycie razem”- dzisiejsza Rodzinna Gala Filmowa była właśnie takim idealnym momentem😊

Skip to content