animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

„O tajemnicach dźwięku” – rozpoczynamy cykl koncertów muzycznych :)

Koncert muzyczny

 „Muzyka zmniejsza stres, łagodzi strach, dodaje energii i poprawia pamięć. Muzyka sprawia, że ludzie są mądrzejsi.”

13 września, w zupełnie nie pechowy piątek, w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny „O tajemnicach dźwięku”. Pierwsze kontakty z muzyką rzutują na późniejsze życie dziecka, nie tylko z punktu widzenia muzycznego, lecz ogólnego rozwoju i wiary we własne możliwości. Obcowanie z muzyką, a w szczególności z muzyką artystyczną wpływa na rozwój wrażliwości estetycznej. Dzieci łatwo przyswajają muzykę, czerpią z niej korzyści, wrażliwość, pomysłowość, wyobraźnię. Nasze przedszkolaki  uwielbiają wszelkie spotkania muzyczne dzięki, którym poznają świat dźwięków i jego różnorodność. Podczas dzisiejszego spotkania dzieci usłyszały utwory muzyczne w wykonaniu artysty operowego Mirosława Stasza takie jak :”Dziewczę z buzią jak malina”, „La Donna Mobile” oraz „O sole mio”

Pan Daniel Kalamon  – muzyk, trębacz zaprezentował dzieciom „Hejnał mariacki” oraz utwór „Cisza”. Dzieci miały możliwość zagrania na trąbce, ale…..niestety okazało się to baaardzo trudne. Jednak nasze przedszkolaki ze wszystkim sobie poradzą i po wielu próbach udało się wydobyć dźwięk z tego blaszanego instrumentu.

Kolejnym gościem naszego przedszkolnego koncertu była pani Iwona Jędruch , która gra muzykę improwizowaną i kontemplacyjną na gongach, misach dźwiękowych. Podczas gry wykorzystywała smyczek i pałeczki perkusyjne. Pani Iwona zaprezentowała również grę na gongach, które są wykorzystywane w orkiestrze na różne sposoby.

Po zakończonym koncercie artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie i bogate muzyczne doznania.

 

Skip to content