animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Dzień Przedszkolaka to nie tylko święto dzieci – PIKNIK PRZEDSZKOLNY :)

Dzień Przedszkolaka to nie tylko święto dzieci, ale także i ich rodziców 🙂 Dlatego też w piątek 20 września po południu razem świętowaliśmy w naszym przedszkolu.

Wspólna zabawa rozpoczęła się od pogratulowania dzieciom, rodzicom i pracownikom przedszkola za realizację zeszłorocznego projektu „Kopalnia Sensorycznych Wrażeń – KSW” , który (podobnie jak dwa poprzednie projekty) został laureatem Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej. Brawa dla wszystkich! Radosne tańce w kręgu miały zachęcić wszystkich do zabawy  i tak też się stało! A potem już rozbawione rodziny ruszyły na poszukiwanie atrakcji po całym przedszkolu, bowiem od godziny 15:30 nasze przedszkole zmieniło się całkowicie: zamiast sali grupy Misiów mieliśmy kawiarenkę, wspaniale zaopatrzona ciasta i owoce przez rodziców. Zamiast sali grupy Smerfów mieliśmy Eko galerię, gdzie z surowców wtórnych powstały przepiękne dzieła. W sali grupy Muminków zorganizowane zostały zabawy sensoryczne, które nieodmiennie od ponad roku cieszą się ogromnym powodzeniem, a pomysłowość pań Kaś budzi podziw i dzieci i rodziców (trzy panie Katarzyny dbają o atrakcyjność tych pomocy i stale wzbogacają o nowe elementy). W sali Krasnali  otwarta została loteria fantowa, która w ciągu godziny została „ogołocona” z fantów :). Niecodziennych zjawisk można było doświadczyć w sali Żabek, gdzie magia światła i koloru przyciągała wszystkich, a tajemniczości dodawał fakt, że efekty uwidaczniała zagadkowa ciemność w pomieszczeniu. Wreszcie  sala Motylków została przekształcona w salę muzyczną, a właściwie salę doświadczeń dźwiękowych, gdzie oprócz instrumentów muzycznych znanych dzieciom z zajęć znalazły się instrumenty zrobione przez panie i dzieci. Ale orkiestra grała tego dnia!!!

W sali ruchowej zaś i dzieci i rodzice mogli sprawdzić swoją cierpliwość J stojąc w kolejce po balonowe stwory wykonywane przez nasze utalentowane panie nauczycielki lub  sprawność fizyczną w labiryncie z taśmy lub na planszy animacyjnej. Również w sali ruchowej stworzona była możliwość wyrażenia/przedstawienia swojego punku widzenia poprzez przekaz w formie plakatu o tematyce „Moje przedszkole”  oraz „Dziecięca radość”.

Wszystkie pieniążki zebrane w czasie Pikniku zostaną przeznaczone na zakup bramek do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki oraz samych piłek. A zebraliśmy dzięki państwu1814, 87zł !!!

DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ I – TRADYCYJNĄ JUŻ – HOJNOŚĆ!

 

 

Skip to content