animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Wycieczka całego przedszkola na farmę “Cztery pory roku”

W czwartek, 30 maja dzieci z naszego przedszkola pojechały autokarem na wycieczkę do Powsina na radosną farmę nauki i zabawy „Cztery Pory Roku” na zajęcia „Na wiejskim podwórku”. Wycieczka ta rozpoczęła obchody Dnia dziecka w naszym przedszkolu 🙂
Gospodarze farmy serdecznie nas powitali i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Na terenie farmy zobaczyliśmy zagrody ze zwierzętami: Dowiedzieliśmy się, jak żyją zwierzęta na farmie, co jedzą, co piją, na czym polega ich pielęgnacja. Dzieci mogły je dotknąć, poznały ich imiona. Odważne przedszkolaki mogły niektóre zwierzęta pogłaskać a nawet nakarmić – u nas takich nie brakowało!

Chętne dzieci miały możliwość pojeździć na osiodłanym kucyku, oczywiście pod opieką farmera i w kasku na głowie.

Pogoda była wręcz wymarzona! Dużo słońca, upragnione ciepło, zatem nasze przedszkolaki mogły zażyć dużo ruchu, co spowodowało, że brzuszki dały o sobie znać J. Byliśmy jednak gotowi i na te okoliczność – razem z przedszkolakami pojechały z nami wszystkie panie z kuchni, które przygotowały w terenie „piknikowy obiad”. Mniam!

W czasie pobytu w Powsinie dzieci bawiły się również podczas warsztatów plastycznych – malowały drewniane sylwetki zwierząt domowych, albo wykonywały autorskie projekty toreb na zakupy.  Uczestniczyły w wiosennych zabawach z animatorką.

Podróż była sprawdzianem znajomości zasad bezpiecznego korzystania ze środków lokomocji – dzieci spisały się na medal.

Skip to content