animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Wizyta Żabek u Strażaków

W poniedziałek 24.06.2019roku „ŻABKI” wybrały się na wycieczkę do pobliskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 17 przy ul. Filipiny Płaskowickiej, potocznie nazywaną Strażą Pożarną.

Piękna, słoneczna pogoda zachęcała przedszkolaki do wyjścia z przedszkola. Spacerkiem powoli, bezpiecznie ŻABKI pod opieką pań doszły do okazałego budynku Straży. Tam oczekiwał nas miły pan Strażak. Uprzedził nas, że w podczas naszego pobytu można usłyszeć głośny sygnał – wzywający strażaków do wyjazdu na akcję ratunkową. Dzieci zostały pouczone, że nie mogą oddalać się od swoich pań. Następnie przeszliśmy do hali, gdzie były różne samochody strażackie. „Nasz” pan Strażak bardzo dokładnie opowiadał i pokazywał wyposażenie wozów strażackich i tłumaczył do jakich akcji wyjeżdżają. Widzieliśmy samochody bardzo nowoczesne, ale także stary wyremontowany wóz z drewnianą drabiną.

Każda chętna osoba mogła na chwilę poczuć się strażakiem, zakładając prawdziwy hełm strażacki, wchodząv do samochodu strażackiego w asekuracji strażaków i pań. Odważni próbowali swoich sił w  obsłudze sikawki strażackiej. co wymagało dużo siły. Każdemu w tym pomagał pan Strażak.

Po zakończeniu obsługi sikawki strażackiej dzieci pomogły zwijać wąż strażacki. Niektóre dzieci stwierdziły, że praca strażaka jest bardzo ciężka.

Wycieczka zakończyła się wspólnym zdjęciem na tle bojowego samochodu strażackiego.  Przedszkolaki zadowolone i pełne wrażeń bezpiecznie wróciły do przedszkola.

Skip to content