animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

13.06 Dzień Śpiocha w Smerfach

Kalendarz obfituje w ogromną liczbę nietypowych świąt. Praktycznie do każdego dnia w kalendarzu przypisane jest jakieś święto. W naszym przedszkolu mamy wiele okazji do świętowania, ale postanowiliśmy dołączyć jeszcze jedno 🙂

Dzień Śpiocha to wspaniała zabawa i niecodzienna przygoda!

Tego dnia Smerfowe 5-latki postanowiły bawić się troszeczkę inaczej niż zwykle. Zamieniły dzień w noc i urządziły zabawę śpiochów. Obowiązkowym strojem była kolorowa piżamka. Mile widziane były przytulanki i małe poduszeczki – są to oczywiście nieodzowne atrybuty każdego śpiocha.

Tego dnia odbyły się zabawy ruchowe z wykorzystaniem maskotek i poduszek, „delikatna” J bitwa na poduszki czy wesołe tańce piżamowe. Dzieci dowiedziały się, kto to taki śpioch i po czym go poznać, słuchane były kołysanki. Do muzyki w tańcu odbył się pokaz mody piżamowej. W ogrodzie, (do którego udaliśmy się oczywiście w piżamkach) odbyła się gimnastyka na kocyku i z maskotką, oraz czekało na dzieci baaaardzo dużo atrakcji, które doskonale widać na naszych zdjęciach.

Po wyczerpujących zabawach przedszkolaki relaksowały się gdzie tylko miały ochotę tuląc swoje maskotki.

Ten dzień można z powodzeniem nazwać Dniem Uśmiechu albo Dniem Marzyciela, ponieważ ukierunkowany był na wyzwalanie w przedszkolakach pozytywnych uczuć, myślenia, wzmacniania odwagi i poczucia własnej wartości, eliminowanie stresu, napięcia oraz niepożądanych zachowań, otwieranie przed dzieckiem nowych możliwości wyrazu i opanowania stanów uczuciowych poprzez kreatywne ćwiczenia, śmiech i zabawę.

Wychowanie mądrych, wesołych i szczęśliwych ludzi, odpornych na stres, przygotowanych do życia w społeczeństwie to nasz priorytet! Cudownie było bawić się tego dnia z dziećmi, obserwować je i fotografować. Ten dzień pozostanie długo w pamięci naszych pociech.

Skip to content