animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Wycieczka Smerfów i Motylków do Stajni Pociecha

21 maju  “Motylki” oraz “Smerfy” wybrały się do Stajni Pociecha na warsztaty pszczelarskie. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca pszczelarza oraz jak wybiera się miód z ula. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami.

Dzieci również w trakcie wycieczki miały możliwość zobaczyć hodowlę alpak. Sam wygląd alpak wzbudził sympatię przedszkolaków, dlatego dzieci z każdej z grup nie miały problemów, aby je pogłaskać czy przytulić. Dowiedzieliśmy się, że alpaki to krewni wielbłądów, a marchewka jest dla nich tak pyszna, jak dla nas słodycze.

Przedszkolaki z grupy “Smerfy” zwiedziły stajnię, dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat stadniny i zwierząt tam przebywających. Dzieci wzbogaciły słownictwo dotyczące jeździectwa oraz samego konia.

Zajęcia z alpakami, końmi i innymi zwierzętami rozwijają sferę emocjonalną, budują pewność siebie, odpowiedzialność i empatię. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania ze zwierzakami.

Dzieci z grupy “Motylki” uczestniczyły w grze terenowej. Uczestnicy gry mieli do wykonania zadania, które wymagały od nich nie tylko wysiłku umysłowego, ale również sprawności fizycznej i pomysłowości. Ukończeniem gry było odnalezienie skarbu, który był dla nich nagrodą.

Do przedszkola wróciliśmy bardzo zmęczeni lecz szczęśliwi.

Skip to content