animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Święto polskiej niezapominajki – 15 maja

Niezapominajka uczy serdeczności i popularyzuje piękną polską przyrodę. Na Święto Niezapominajki wybrano dzień 15 maja. W tym dniu sadzi się w ogrodach, na balkonach małe niebieski kwiatki, które mówią: „nie zapomnij o miejscu, w którym żyjesz, o tradycji i przyrodzie”. Niezapominajka jest niepozornym kwiatem, nie ma właściwości leczniczych, jedno tylko wyróżnia ją spośród innych, jest kwiatem pamięci.

Tworząc program własny „Mali odkrywcy przyrody” postanowiłyśmy włączyć Święto Polskiej Niezapominajki do kalendarza tradycji i uroczystości przedszkolnych. Organizacja takiego święta to doskonała okazja do znakomitej zabawy ale też do zdobycia nowej wiedzy o środowisku naturalnym i jego ochronie.

U nas w przedszkolu Panie przybliżyły dzieciom znaczenie tego święta i jaki sens mają jego obchody. Dzieci rozwiązywały zagadki o kwiatkach, poznawały różnorodne wiersze o tych kwiatach, bawiły się i tańczyły przy piosenkach np. „Zapominalska niezapominajka”, kolorowały „Niezapominajkowy przypominacz” oraz wykonywały inne prace plastyczne.

A w czasie pobytu w przedszkolnym ogrodzie bez trudności odnalazły rosnące NIEZAPOMINAJKI.

Mamy nadzieję, że to urocze Święto Niezapominajki, które w naszym przedszkolu obchodziliśmy już po raz trzeci, przyczyni się do rozbudzania w dzieciach i nas samych szacunku do przyrody i rozwijania świadomości ekologicznej.

Skip to content