animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

“Magiczny Miód” – przedstawienie Teatru lalek “Igraszka”

W piątek 24 maja w naszym przedszkolu gościliśmy wędrowny “Teatr lalek  Igraszka”, który zaprezentował najmłodszym widzom spektakl pt. “Magiczny Miód”. Teatr powstał w 2009 roku, tworzą go dwie osoby, dla których udział w spektaklach dla dzieci  to pasja połączona z doświadczeniem.

Za sprawą Teatru lalek dzieci poznały niedźwiadka Maciusia. Mama Maciusia jest poważnie chora , a jedynym antidotum jest magiczny miód. Maciuś wyrusza więc w daleką podróż do tajemniczego lasu. W wyprawie towarzyszy mu przyjaciel, zabawny królik Kleofas. Dwaj mali bohaterowie muszą przechytrzyć podstępnego węża Sobiesława, a także przekonać królową pszczół, by podarowała im beczułkę magicznego miodu. Na szczęście, dzięki sprytowi i odwadze udaje im się szczęśliwie wrócić do domu z czarodziejskim lekarstwem.

“Magiczny Miód” to bajka o prawdziwej miłości, przyjaźni i poświęceniu. Spektakl porusza problemy współczesnego świata m.in. zanieczyszczenie środowiska. Dzieci mogły dowiedzieć  się jak zgubne są skutki zaśmiecania lasu.

 

Skip to content