animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Wycieczka Pszczółek Krasnali do Teatru Młyn – „Chichotek i podróż po odwagę”.

16 maja 4-latki – w ramach udziału w projekcie Fundacji Artystycznej MŁYN pt. “PRZEDSZKOLAKI DO TEATRU, TEATR DO PRZEDSZKOLAKÓW”  – wybrały się do Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej na Jezuickiej 4 na interakcyjny spektakl pt.”Chichotek” oraz warsztat “Chichotanki” do Teatru MŁYN przy ulicy Jezuickiej 4.

Na Stare Miasto nasze przedszkolaki pojechały autokarem i po ciekawej podróży wysiedliśmy przy Placu Zamkowym. W trakcie spaceru po Starym Mieście podziwialiśmy Zamek Królewski, Syrenkę. Na szczęście deszcz, który straszył nas od rana oszczędzał nas w trakcie spaceru 🙂

Obejrzeliśmy spektakl interakcyjny o malutkim ludziku Chichotku, który wyruszył w niebezpieczną podróż na Górę Strachów. Znajdowało się tam lekarstwo, które mogło uratować od złych snów króla Chichota i jego królestwo. Podczas podróży Chichotek spotkał wiele ciekawych postaci i zrozumiał, czym jest prawdziwa odwaga. W wyprawie towarzyszyła mu kotka Zaśmiejka. Dzieci śledziły z zapartym tchem losy bohaterów i dowiedziały się, że odwagą jest także wyrażanie swoich uczuć. Spektakl w atrakcyjny sposób zachęcał do postaw prospołecznych i asertywnych. Dzieci były aktywnymi uczestnikami bajki, szukały zaczarowanych kamieni, śpiewały piosenkę, która dodawała odwagi. Dzięki odwadze Chichotka oraz pomocy dzieci wszystko dobrze się skończyło. Radość i chichotki powróciły do królestwa.

Po spektaklu dodatkową atrakcją była zabawa na scenie, malowanki, wyprawa wymyślonymi pojazdami, deszcz emocji.

Do przedszkola dzieci wróciły pełne wrażeń i z apetytem zjadły obiad. Wycieczka była bardzo udana!

Skip to content