animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w tworzeniu naszej przedszkolnej „Książki z przepisami dla małego alergika”

Szanowni Rodzice

Zapraszam Państwa bardzo serdecznie do wzięcia udziału w tworzeniu naszej przedszkolnej „Książki z przepisami dla małego alergika” Poniżej zamieszczam przykładowy wzór jednej strony, na której znajdą się: nazwa potrawy, składniki potrzebne do przygotowania potrawy, sposób przygotowania, zdjęcie efektu końcowego, imię i nazwisko dziecka i wiek. Poprosimy również o wzory okładki dla naszej książki z przepisami.

Strony przesyłamy do 15 maja 2019r. na adres: jp.przedszkole50@gmail.com   

Dziękuję bardzo za wspólną zabawę!

„Puszyste naleśniki pani Joasi”

Składniki:

  • 1,5 szklanki mąki
  • 2 szklanki mleka owsianego. Można również poeksperymentować z innymi rodzajami mleka. Zamiast mleka można też użyć wody, ale wówczas naleśniki będą bardziej sztywne. Warto wtedy położyć je na talerzu jedne na drugim i odczekać chwilę, aż zmiękną
  • 2 łyżki oleju
  • 1,5 – 2 płaskie łyżeczki sody oczyszczonej
  • szczypta soli.

Wykonanie:

Wszystkie składniki dokładnie mieszamy, aż do uzyskania jednolitej gładkiej masy. Jeżeli ciasto jest za rzadkie, dodajemy  trochę mąki, jeśli za gęste dolewamy  mleka.

Na patelnie nalewamy troszkę oleju i rozsmarowujemy go ręcznikiem  papierowym po całej patelni. Robimy  to tylko przed smażeniem pierwszego naleśnika. Później smażymy już na suchej patelni.

Nalewamy ciasto na patelnię i smażymy naleśniki na bardzo małym ogniu. Mają smażyć się powoli. Nie wiem, czy to przez mleko, ale gdy tylko zwiększymy ogień, naleśniki bardzo szybko się przypalają i mają goryczkowy posmak. Trzeba więc cierpliwości przy ich smażeniu.

Kiedy naleśniki są już dobre, nakładamy je na talerz, smarujemy ulubioną konfiturą, posypujemy cukrem pudrem lub polewamy jogurtem. Mają one nieco inny kolor, niż tradycyjne naleśniki, są bardziej brązowe. Smacznego!

Joanna Pryfer

Skip to content