animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Warsztaty wprowadzające w świat robotów i uczące podstaw programowania – bezpłatne zajęcia dla wszystkich naszych przedszkolaków

W ramach otrzymanego w konkursie Procter and Gamble Operations Polska z o.o. projektu grantowego mamy możliwość zrealizować warsztaty dla dzieci z wszystkich 7 grup przedszkolnych. Celem warsztatów będzie nauka podstaw programowania, pokazanie najnowszych technologii edukacyjnych, które rozwijają logiczne myślenie i kreatywność.  Celem projektu jest również wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci, umożliwienie wszystkim dzieciom kontaktu z najnowocześniejszymi technologiami wykorzystywanymi w edukacji przedszkolnej.

Planujemy warsztaty z wykorzystaniem komputera i aparatu fotograficznego. Dzieci samodzielnie stworzą film metodą animacji poklatkowej. Jest forma animacji, z którą poradzą sobie już najmłodsze dzieciaki. Uczestnicy będą wycinać lub samodzielnie tworzyć elementy swojego filmu, potem je przesuwać na płaskim tle pod kamerą i tworzyć poklatkowo zdjęcia, które potem w „magiczny” sposób zamienią się w film., Zajęcia pozwolą na nabycie umiejętności pracy z narzędziami nowych technologii, pracy w programach do pisania scenariuszy i montażu materiału filmowego, tworzenie własnych wypowiedzi filmowych. Działania podejmowane w zespole projektowym mają uczyć dzieci pracy w grupie i przyjmowania różnych ról, w tym  animatora, operatora i reżysera.

Z kolei dwa warsztaty z robotem Photon to doskonały sposób by zaangażować nasze dziecko w ciekawsze wykorzystanie tabletu, nie tylko do gier, ale przede wszystkim do nauki programowania. Obecnie często ulubioną zabawką dziecka jest tablet lub telefon z ogromem różnych gier, dlaczego by nie wykorzystać tego w odpowiedni sposób tak, aby nasze pociechy w dalszym ciągu świetnie się bawiły, ale jednocześnie zdobywały przy tym wiedzę. Wiadomo przecież, że dzieci najlepiej uczą się podczas zabawy. Wspólnie z robotem Photon postawimy pierwsze kroki w świecie programowania, gdzie poznamy podstawowe zasady działania nowych technologii. Wiemy, że nie każde dziecko zostanie w przyszłości programistą, ale znajomość technologii pomoże mu w dorosłym życiu i przyszłej karierze. Dziecko samo będzie poznawać programowanie dzięki aplikacji, która posiada różne interfejsy dostosowane do dzieci w różnym wieku. Zabawka  Photon (która wprowadzi nas w „magiczny” świat programowania) jest zaprojektowana tak, aby sprawiała świetną zabawę dla chłopców oraz dziewczynek.

Harmonogram:

I warsztat – 25.02.2019r. 9:00 – 11:00 (3 grupy) oraz 26.02.2019r. 9:00 – 11:30 (4 grupy) – zapoznanie wszystkich z historią Photona. Dzieci nauczą się potrafi poruszać robotem, który jest sterowany za pomocą specjalnej aplikacji wgranej do tableta bądź smartfona. Następnie odbędą się zajęcia z programowania. Pierwsze zadanie polegać będzie  na zaprogramowaniu drogi robota „Zakodowana podróż Photona”

II warsztat – 5.03.2019r. 9:00 – 13:30 (7 grup) „Photon zamknięty w wieży” – dzieci ćwiczyć będą umiejętność logicznego myślenia, rozwiązywania problemów oraz skupiania uwagi na poszukiwaniu właściwego rozwiązania.

III warsztat 30.04.2018r. 9:00 – 13:30 (7 grup) „Myślenie wizualne z fotografią” – tworzenie filmów metodą animacji poklatkowej.

 

 

 

Bardzo serdecznie dziękujemy osobom zaangażowanym w zdobycie tak ciekawych zajęć dla naszych przedszkolaków!

Skip to content