animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Kopalnia Sensorycznych Wrażeń – Twórczy Bałagan

Kopalnia Sensorycznych Wrażeń – Twórczy Bałagan  – 22.03.2019

Bałagan to mętlik, chaos, pomieszanie z poplątaniem, to przeciwieństwo porządku. Bałagan jest towarzyszem kreatywnych wypraw w zaczarowany świat dziecięcej wyobraźni. Niektórzy twierdzą, że bałagan to artystyczne zagospodarowanie wolnej przestrzeni. Nasz przedszkolny hol właśnie w  taką przestrzeń się zamienił. Gazety, rolki, rurki, sznurki – czekały aż wykorzystamy je w twórczym bałaganie.

Radość tworzenia: darcia, rozrywania, przekładania miała jeden cel – uprzątnięcie bałaganu w twórczy sposób. Nasze przedszkolaki rozrzucały kawałki gazet, przekładały rurki, plątały sznurki, jakież było ich zdziwienie kiedy usłyszały „Spróbujcie teraz zrobić coś czego nigdy dotąd nie robiliście, stwórzcie szalone obrazy i niespotykane kompozycje”. W dzisiejszych działaniach tak naprawdę efekt końcowy nie był najważniejszy, choć okazał się zaskakujący. Ważny był sam proces tworzenia, wspólna twórcza zabawa -performance, który w każdej grupie rozwijał się w miarę oswajania się z twórczym bałaganem. Wszystkie prace zostaną pokazane w naszej przedszkolnej galerii, jednak zanim to się stanie przedszkolaki razem ze swoimi paniami dokończą swoje dzieła w grupach i ostatecznie doprecyzują tytuły. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na wystawę prac.

Skip to content