animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Wycieczka „Pszczółek” do pobliskich sklepów

W związku z realizowaną w tym tygodniu tematyką „do sklepów wyruszamy, gdy zakupy zrobić mamy”, 14 lutego „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do pobliskich sklepów. Wycieczkę poprzedziły rozmowy, literatura i piosenka na temat rodzajów sklepów, asortymentu znajdującego się w nich, a także tego jak należy zachować się w sklepie i w jaki sposób można płacić za zakupy. Dzieci zapoznały się z rodzajami i nominałami banknotów i bilonu, poznawały ich wartości. Uczyły się robienia listy zakupów.  Ważnym punktem była rozmowa z dziećmi na temat zachowania bezpieczeństwa podczas zakupów w dużym sklepie i konieczności nieoddalania się od osób dorosłych.  Przed wycieczką omówione zostały zasady bezpieczeństwa podczas spaceru poza teren przedszkola.

Podczas wycieczki odwiedziliśmy sklep spożywczy przy ul. I.Gandhi. Dzieci przyjrzały się pracy sprzedawcy, zobaczyły jakie czynności wykonuje (krojenie, ważenie, pakowanie towaru, przyjmowanie pieniędzy). Zobaczyły również w jaki sposób są poukładane towary na półkach. Wspólnie dokonaliśmy drobnych zakupów, wybraliśmy z półki chrupki kukurydziane, a następnie zapłaciliśmy za nie. Chrupki zostały później wspólnie zjedzone po powrocie do przedszkola. Po wyjściu ze sklepu spożywczego poszliśmy zobaczyć aptekę, ale nie wchodziliśmy do środka. Dzieci przypomniały, co można kupić w aptece i następnie weszliśmy do cukierni, żeby sprawdzić, co tam można kupić. Dzieci obejrzały znajdujące się w gablocie lody i ciasteczka i postanowiły namówić rodziców na pójście do tej cukierni. Panie pracujące w cukierni opowiedziały, co można w niej kupić. Dzieciom bardzo spodobało się w cukierni, więc  postanowiły namówić rodziców na pójście do tego „słodkiego” sklepu.

Wszystkie dzieci zachowały się bardzo kulturalnie w miejscach, do których wchodziliśmy, mówiły pięknie „Dzień dobry, dziękuję i  do widzenia”. Spacer do pobliskich sklepów był bardzo przyjemny, a pogoda bardzo nam dopisała.

Skip to content