animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

W pracowni Elfów

7 grudnia przedszkolny hol zamienił się w pracownię Elfów. W świąteczny nastrój wprawiła wszystkich zaaranżowana scenografia holu.

Działania w pracowni Elfów wszystkie grupy rozpoczynały od ubierania choinki własnoręcznie wykonanymi bombkami. Przedszkolaki z pomocą swoich pań wcześniej przygotowały się do tego zadania. Kolorowe bombki sprawiły, że nasza choinka jest wyjątkowa, a całości dopełniły łańcuchy, które dzieci wspólnie z rodzicami robiły podczas warsztatów rodzinnych – świątecznego escape room.

Elfy przekazały naszym przedszkolakom kolejną prośbę od Świętego Mikołaja o następującej treści: „Drogie dzieci, proszę Was o pomoc, nie zdążę upiec pierniczków. Przysłałem do Waszego Przedszkola Elfy, które pomogą Wam je zrobić. Dziękuję za pomoc Święty Mikołaj”

Starsze grupy przygotowały samodzielnie z panią Natalią ciasto na pierniczki, dla siebie i swoich kolegów i koleżanek z młodszych grup. Wszystkie grupy – przy dźwiękach świątecznych piosenek – ochoczo zabrały się do pracy. Sprawne rączki naszych przedszkolaków dzielnie wałkowały ciasto i wykrawały ciasteczka, które nasze Panie z kuchni pieczołowicie układały na blachach i wkładały do pieca – za co bardzo dziękujemy.

Kiedy praca z pierniczkami zbliżała się ku końcowi, okazało się, że w pracowni Elfów popsuła się jeszcze maszyna do robienia zabawek. Trzeba było ją zbudować  w zgodnym zespołowym działaniu, gdzie ważna była dobra współpraca grupy i koncentracja. Zadanie nie było takie proste – po kilku próbach wspólnymi siłami udało nam się jednak osiągnąć sukces – maszyna została zbudowana. Wszyscy usatysfakcjonowani czekamy na przyjście Świętego Mikołaja. Elfy podziękowały dzieciom za pomoc, zamknęły pracownię na kłódkę i obiecały, że wrócą do przedszkola za rok.

Ale to nie był koniec naszej pracy z pierniczkami. W kolejnym tygodniu dzieci w grupach pięknie je udekorowały. Mamy nadzieję, że wszystkie pierniczki zawisną na choinkach w domach naszych przedszkolaków.

Skip to content