animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Nieogernięte elfy- rodzinny escape room

Kopalnia Sensorycznych Wrażeń    – 30.11.2018

Escape room to fenomenalna gra przeniesiona z popularnej zabawy online do świata rzeczywistego! Jej ewolucja przechodzi najśmielsze wyobrażenia, gdyż gracz sprzed ekranu monitora zostaje osobiście wrzucony w wir wydarzeń i sam musi rozwikłać zagadki, by wydostać się z „pokoju”. Zagadki to jednak nie wszystko, co można tam spotkać, gdyż scenarzyści pokoi wpadli jeszcze na pomysł. Dodali gry zręcznościowe oraz określony czas na wydostanie się z tarapatów. I to właśnie nieubłaganie uciekający czas jest największym przeciwnikiem uczestników. Escape room to wycieczka do innego świata, ciekawy sposób spędzania wolnego czasu oraz nauka współpracy w grupie.

Tegoroczne warsztaty rodzinne były niespodzianką dla dzieci i rodziców. Zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej zabawy w escape room.   Na uczestników  czekały nieogarnięte Elfy z rozpaczliwym listem.

Podobny obraz

Drogie Przedszkolaki, prosimy o pomoc!

Zła Królowa Lodu, chcąc zepsuć święta, zabrała listę Świętego Mikołaja. Jeżeli nie odnajdziemy spisu prezentów, które ma skompletować Mikołaj  – świąt nie będzie,  a dzieci nie dostaną prezentów.

Królowa  – w nadziei – że nam nie pomożecie i że zniszczy święta bardzo dobrze schowała w waszej sali kuferki i koperty z zadaniami. Rozejrzyjcie się uważnie dookoła i poszukajcie ich. W skrzyneczkach i kopertach czekają na Was zadania do wykonani, postępujcie zgodnie z instrukcjami i szukajcie podpowiedzi. Współpracujcie ze sobą, dzielcie się na mniejsze grupy, żeby prześcignąć czas. Na wykonanie zadań macie 40 minut. Pamiętajcie, że od Was zależy powodzenie świąt! Pomogą Wam w tym zrozpaczone elfy.

Po wykonaniu wszystkich zadań, otwórzcie po cichu swoją salę tak by inne grupy nie wiedziały, że skończyliście działać. Poszukajcie pani Mikołajowej, która jest u Was w przedszkolu i czeka na Waszą pomoc.

Pocieszcie ją i przekażcie cudowną wiadomość, że zrealizowaliście wszystkie zadania i odzyskaliście listę Świętego Mikołaja. Elfy i pani Mikołajowa będą z pewnością Wam wdzięczni za pomoc i szepną o Was dobre słówko Mikołajowi.

Dziękujemy   – Znalezione obrazy dla zapytania serce  Nieogarnięte Elfy.

Zaangażowanie dzieci i pomoc rodziców przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Tajemnicze klucze i kuferki z kłódkami ukryte w salach były bardzo szybko wypatrywane przez skoncentrowane oczy przedszkolaków.  Pozytywne emocje towarzyszące rozwiązywaniom zadań sprawiły, iż wszystkie grupy skończyły grę w zaplanowanym czasie. Działaniom wszystkich grup przyglądała się Królowa Lodu, która była sprawczynią całego zamieszania.

Na szczęście zadania zostały wykonane, a na dzieci  – z drobnymi upominkami -czekała Pani Mikołajowa, która obiecała, że przekaże listy Mikołajowi i szepnie mu  o wszystkich przedszkolakach dobre słowo.

Do zobaczenia w następnym escape room.

 

Skip to content