animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

“Bezpieczny przedszkolak” – zajęcia dla 5-latków

W grudniu dzieci z grup 5-letnich wzięły udział w cyklu zajęć pt. „Bezpieczny przedszkolak”.

  1. Policjant rozmawiał z dziećmi o ograniczonym zaufaniu do nieznajomych
  2. Lekarz poprowadził zajęcia o zdrowym i niezdrowym stylu życia
  3. Policjant – omówił temat przeciwdziałaniu agresji

Na pierwszym spotkaniu, pan Supiński – jako policjant – wyjaśnił jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Dzieci  z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

O zasadach zdrowego odżywiania dzieci miały okazję porozmawiać z ekspertem – lekarzem. Nasz gość  przygotował specjalny pokaz o szkodliwym wpływie fast – foodów  na nasze zdrowie. Dzieci usłyszały również, że nie mogą brać leków samodzielnie lecz jedynie te podane im przez bliskich.

Na ostatnim z cyklu spotkaniu Pan policjant zajął się tematem niewłaściwych zachowań dzieci wobec ich kolegów i koleżanek. Przedszkolaki nauczyły się także jak należy reagować napotykając bezpańskiego czy agresywnego psa.

Pomimo poważnej tematyki spotkań, dzieci chętnie spędzały czas w towarzystwie pana Supińskiego, który w sposób żartobliwy oraz dostosowany do wieku przedszkolaków prezentował niezwykle ważne treści. Na pamiątkę spotkań dzieci otrzymały trzy książeczki. Przedszkolaki bardzo aktywnie i z uwagą uczestniczyły w spotkaniach.

Skip to content