animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Kopalnia Sensorycznych Wrażeń – bawimy się światłem i kolorem

Blaty led  to wspaniała zabawa, doskonała  nauka, ćwiczenie zmysłów, koncentracji uwagi  i rozwój wyobraźni. Blaty są narzędziem do przeprowadzenia różnego rodzaju kreatywnych zadań. Praca ze światłem led działa relaksująco i odprężająco, a skupienie i koncentracja uwagi towarzyszące zadaniom przy blatach świetlnych uaktywnia potencjał twórczy.

Kolejne już spotkanie z blatami było dla przedszkolaków formą doświadczania i rozwijania wyobraźni. Kolorowe wizualizacje świetlne na suficie wprowadziły wszystkich w magiczny nastrój, który nie ograniczony żadnymi zadaniami pozwolił na wspólną twórczą zabawę. Miny zaskoczonych przedszkolaków  faktem, iż nie mają podanego konkretnego zadania tylko mogą oddać się swobodnej twórczej zabawie na blatach były bezcenne?

Transparentne kolorowe klocki, klepsydry, klocki drewniane z kolorowymi okienkami  były narzędziami z których powstało wiele niesamowitych budowli i transparentnych obrazków. Jednak największą atrakcją okazały się kolorowe szkiełka, które dzieci zbierały z blatów magnesami. Gra światłem i kolorem na blatach połączona z wizualizacją świetlną wzbudziła ogromny zachwyt wśród dzieci, ochom i achom nie było końca ?. Ciekawość przedszkolaków została rozbudzona – zatem cel został osiągnięty. Ciekawe z jakimi działaniami zmierzą się nasze przedszkolaki podczas następnych spotkań z blatami led?

Skip to content