animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

“Jestem Polką, jestem Polakiem”- obchody 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

W dniu 9 listopada bardzo uroczyście rozpoczęliśmy świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Atmosferę wydarzenia patriotycznego podkreślały ubrane w barwy narodowe dzieci i nauczyciele oraz wystrój przedszkola. Dzień rozpoczęliśmy od koncertu „Piękna nasza Polska cała”.

 

Następnie punktualnie o godzinie 11.11 w przedszkolu, a także w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, gdzie jako delegacja pojawiła się grupa Misiów, odśpiewano hymn Polski.

 

W kolejnych dniach poświęconych w przedszkolu obchodom 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości pod hasłem „Jestem Polką, jestem Polakiem”, przedszkolaki uczyły się piosenek o tematyce patriotycznej, pogłębiały swoją wiedzę o historii Polski związaną ze zniknięciem naszego kraju z map świata oraz odzyskaniem Niepodległości, poznawały jej bohaterów. Pomagała w tym galeria zdjęć, stworzona we współpracy Rodziców i nauczycieli, przedstawiająca naszych przedszkolaków na tle pomników zasłużonych w walce o Niepodległość Polaków oraz kącik patriotyczny na holu oraz w każdej sali. Dzieci tworzyły też prace plastyczne związane z symbolami narodowymi. Kilkoro dzieci z przedszkola wzięło udział w konkursie gier planszowych pt. „Podróż po Polsce”.

 

Zwieńczeniem celebrowania obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości był koncert patriotyczny, który odbył się 16 listopada w wykonaniu Pani Patrycji Lipińskiej. Gościnnie w koncercie uczestniczył Pan Daniel Kalamon, który grał na trąbce. Dzieci poznały symbole narodowe oraz czołowe postacie walczące o wolność Ojczyzny. Podczas koncertu został uroczyście odśpiewany Hymn Państwowy, a także przedszkolaki wysłuchały najbardziej znanych pieśni patriotycznych m.in. pt. „Rozkwitały pąki białych róż”, „My pierwsza brygada”, „Przybyli ułani”. Koncert bardzo się dzieciom podobał, słuchały z wielką uwagą, zainteresowaniem oraz radością.

Skip to content