animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Dzień Pluszowego Misia

Dzień 25 listopada jest przez nas corocznie wyczekiwany. Wiąże się to z obchodami Dnia Pluszowego Misia i wszyscy duzi i mali lubimy nasze przedszkolne, misiowe atrakcje.

W tym roku wszystkich zaskoczyły od rana dwie witające wszystkich niedźwiedzice, które w dodatku rozdawały naklejki upamiętniające obchody Dnia Misia. W grupach na dzieci czekały panie ze swoimi ulubionymi misiami i z uśmiechem zapraszały dzieci i ich misie do wspólnych zabaw. Miś był oczywiście bohaterem dnia i jemu dedykowaliśmy wszystkie aktywności.

Było dużo okazji do spontanicznych rozmów, wymiany przeżyć związanych z misiami. Dzieci zapoznały się z historią powstania Dnia Pluszowego Misia, oglądały wystawki tematyczne, książeczki z misiem w tytule, obrazki zaczerpnięte z bajek oraz ze świata przyrody. Tego dnia odbyły się również warsztaty artystyczne. Były tańce, korowody oraz oczywiście działania plastyczne – ozdabianie sylwetek misia według wzoru oraz własnego pomysłu. Naszym zabawom w grupach również towarzyszyły pląsy, zabawy naśladowcze i piosenki związane z misiem: Jadą, jadą misie; Stary niedźwiedź mocno śpi; Pokochaj pluszowego misia; Prawa łapka, lewa łapka.

Efektem grupowych działań plastycznych były wystawki prac: misie małe, misie duże, prace grupowe i indywidualne wykonane techniką origami, pastelami, kredkami, ulepione z plasteliny i masy solnej.

Dużą atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęcia w naszej przedszkolnej „foto budce”, którą dzieci z grupy Krasnali wykonały razem ze swoimi paniami.

Dzień Pluszowego Misia był świetną okazją do utrwalania dobrych manier, zgodnej zabawy z innymi dziećmi i ich misiami, przypominał też o poszanowaniu zabawek. Niektóre misie przyniesione tego dnia do przedszkola miały już wiele lat, wcześniej należały do rodziców lub dziadków, a teraz służą  kolejnemu pokoleniu dzieci i są ich przyjaciółmi, wywołują uśmiech, potrafią pocieszyć, osuszyć łzy, pomagają usnąć i znają wiele dziecięcych sekretów.

Po tańcach i pląsach miło było posłuchać wierszy poświęconych misiowi: Przyjaciele M. Terlikowskiej; Naprawiamy misia Cz. Janczarskiego, a także fragmentów klasycznej literatury dziecięcej: Przygody Kubusia Puchatka, Przygody Misia Uszatka.

Dzieci poznały niedźwiedzie zwyczaje: Zimowe mieszkanie burego misia oraz wysłuchały opowieści słowno obrazkowej O misiu Colargolu.

Dzień Pluszowego Misia był bardzo udany, a w naszej galerii mamy na pamiątkę wiele ciekawych zdjęć.

Skip to content