animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Spotkanie z weterynarzem

W ramach DNIA “Pieski, kotki dobrze znamy i im chętnie pomagamy” oraz ŚWIATOWEGO ŚWIĘTA ZWIERZĄT w dniach 25.09.2018 roku i 01.10.2018 roku nasze przedszkolaki spotkały się z weterynarzem, czyli lekarzem zwierząt, a jednocześnie rodzicem dwójki naszych przedszkolaków.

Każda grupa miała możliwość poznania pracy lekarza weterynarii, który przyjmuje małe zwierzęta takie jak – pies, kot, czy papuga w gabinecie lekarskim. Ale kiedy pacjentem jest duże zwierzę na przykład – koń, czy krowa lub słoń to wtedy zwykle weterynarz jedzie do pacjenta, aby mu pomóc.

Zdjęcia pokazane na dużym ekranie wzbogaciły wiedzę dzieci na temat wyglądu, potrzeb i zwyczaju zwierząt. Szczególnie tych, które są u nas w domu.

Pani weterynarz miała też ze sobą dużą pękatą torbę, w której były dziwne, ale interesujące przedmioty – duuuża rękawica do badania, stetoskop, termometr,  otoskop. Weterynarz opowiedział do czego służą poszczególne narzędzia, wzbogacając słownik przedszkolaków o nowe fachowe określenia i nazwy narzędzi.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu – zadawały pytania, udzielały poprawnych odpowiedzi.

W czasie spotkania z lekarzem zwierząt każdy chętny przedszkolak mógł wcielić się w rolę weterynarza, przeprowadzając badanie kontrolne swojego zwierzaka-pluszaka lub w leczenie chorego. Dzieci przy stanowiskach założyły czepki, rękawiczki oraz maseczki, jak prawdziwi lekarze, w tym chirurg i anestezjolog. Wszystko przebiegało prawidłowo badanie i leczenie chorego zwierzaka–pluszaka też się powiodło 🙂

Na zakończenie spotkania Pani weterynarz przybliżyła dzieciom po czym można poznać agresywnego psa i jak przyjmować bezpieczną pozycję „żółwika”.

Wszystkim przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia, a każdy z nich wykazywał mocno swe zaangażowanie w swoją pracę.

Dzieci podziękowały Pani weterynarz za interesujące spotkanie.

Każda grupa na pamiątkę spotkania otrzymała książeczkę pod tytułem – „MAM PRZYJACIÓŁKĘ WETERYNARZA”.

Pani weterynarz była zachwycona zaangażowaniem małych słuchaczy, które znacznie przewyższało zainteresowanie studentów, z którymi ma zajęcia na co dzień.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIE DLA PANI WETERYNARZ, ZA CIEKAWE SPOTKANIE EDUKACYJNE I POŚWIĘCONY CZAS DLA NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW.

Skip to content