animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Pasowanie na PRZEDSZKOLAKA

W piątkowe popołudnie 12 października odbyło się w naszym przedszkolu „Pasowanie na Przedszkolaka”. Podczas tej uroczystości najmłodsze Żabki dołączyły do grona przedszkolaków. Była to pierwsza uroczystość przedszkolna, jaką maluszki przeżyły w swoim życiu i ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki o „Małym Misiu” i „Jestem sobie przedszkolaczek”. Dla większości z nich był to pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Małym artystom bacznie przyglądali się rodzice, którym z twarzy nie znikały uśmiechy. Ten dzień zapewne na długo zapadnie w ich pamięci.

Po części artystycznej nadszedł czas na wspólną zabawę z rodzicami. Rodzice odgadywali melodie z bajek i wykonywali zadania z „Pudełka niespodzianek”.

Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania czarodziejską różdżką każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, symbol grupy –  zawieszkę Żabkę z filcu oraz odznakę przedszkolaka. Rodzice również byli pasowani na Rodzica przedszkolaka. Pani Dyrektor podobnie jak dzieci, każdego rodzica dotykała różdżką pasując na Rodzica Przedszkolaka.

Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem! 🙂

Skip to content