animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Motylki, Muminki i Misie na zajęciach plenerowych w Lesie Kabackim

Tej jesienie trzy grupy najstarszych przedszkolaków skorzystały z oferty Lasów Miejskich Warszawy i wzięły udział w zajęciach plenerowych w Lesie Kabackim. Najpierw, bo w środę 10 października, na wycieczkę do lasu autobusem nr 192 wybrały się Motylki. 16 października w tych samych zajęciach pt. „Jeż kolczasty zwierz” uczestniczyły Muminki .

Spacerując po leśnych ścieżkach i obserwując las w jesiennej szacie dzieci poszerzały wiedzę na temat życia, zwyczajów i potrzeb jeża. Chętnie wykonywały stawiane im zadania, np. wypełniały sylwetkę jeża tym „co jest kolczaste i kłujące”; zbierały liście na zimowy domek jeża; wybierały i układały na talerzu jego przysmaki. Dowiedziały się „ile i jakie” kolce ma jeż w różnych etapach swego życia oraz jak broni się przed niebezpieczeństwami. Na polanie i leśnych dróżkach nie zabrakło też zabaw związanych z jeżem.

17 października Las Kabacki odwiedziły też Misie i wzięły udział w zajęciach pt. „Leśne po(rachunki)”. Przedszkolaki ujrzały las nieco w innej odsłonie – pracowni matematycznej.  Posługując się materiałem przyrodniczym dzieci mierzyły, ważyły, porównywały, tworzyły zbiory, a przy okazji poznawały las jako miejsce życia roślin i zwierząt, a także grzybów.

Czas na zajęciach minął wszystkim szybko i miło. Pogoda również dopisała. W podziękowaniu za ciekawe zajęcia Motylki zatańczyły dla Prowadzącej piękny taniec. Na pochwałę zasługuje również wzorowe zachowanie przedszkolaków podczas wszystkich wycieczek  – w autobusie i w lesie.

Dzieci i Panie bardzo gorąco dziękują Mamusiom, które towarzyszyły nam podczas wypraw do lasu.

Skip to content