animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Bezpieczeństwo – ważna sprawa – spotkanie Misiów z Tatą Filipa

17 września gościliśmy w grupie Misiów Tatę Filipa, który pracuje w Delegaturze Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Ursynów.

Nasze przedszkolaki dużo wiedzą o bezpieczeństwie, ale temat ten jest bardzo ważny i często staramy się utrwalać wiedzę dzieci. Najlepiej, gdy o tak ważnych sprawach mówi ekspert. Nasz Gość rozmawiał z dziećmi o sposobach radzenia sobie w trudnych chwilach, gdy dziecko się zgubi, gdy musi wezwać pomoc, kiedy powinno zachować szczególną ostrożność np. w przypadku spotkania nieznanego, groźnego psa, nieznajomej osoby o złych zamiarach, która może chcieć zdobyć zaufanie dziecka. Dzieci wykazały się znajomością telefonów alarmowych, wiedzą do czego służy pozycja żółwia, pamiętają zasady ruchu drogowego, rozumieją też dlaczego dzieci nie powinny same otwierać drzwi mieszkania.

Dzieci były aktywnymi uczestnikami tego spotkania i z zainteresowaniem rozmawiały z ekspertem. Na koniec spotkania każdy dostał odblaskową kamizelkę i odblaski do roweru. Teraz każde dziecko będzie dobrze widoczne w trakcie wycieczek i wypraw rowerowych.

Bardzo dziękujemy Tacie Filipa za bardzo miłe i pouczające spotkanie.

Skip to content