animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Wszystkie drogi prowadzą do przedszkola i do… sztuki :)

“KSW-kopalnia sensorycznych wrażeń” – Droga do przedszkola – 14.09 2018

Kształtowanie potrzeby kontaktu ze sztuką poprzez wykorzystanie integracji sensorycznej do działań twórczych opartych i inspirowanych pracami znanych polskich i zagranicznych artystów tworzących sztukę współczesną  to jeden z celów naszego tegorocznego projektu.

Wszystkie drogi prowadzą do sztuki. Nasza droga do przedszkola inspirowana jest ursynowskimi muralami. Mural-malowidło -grafika wielkoformatowa na ścianach budynków. Malowidła takie, w zależności od intencji twórcy, mogą mieć na celu impresję odbiorcy, reklamę jakiegoś produktu lub promocję akcji charytatywnej. Ursynów staje się warszawską stolicą murali. Stanisław Anioł na bloku przy Kazury, Miś przy Meander i ptasie murale na Ursynowie Północnym to tylko namiastka sztuki na Ursynowie .Na czterech szybach wind znajdujących się przy stacjach metra Imielin i Stokłosy powstają murale przedstawiające postaci związane z Ursynowem. Do końca października powstaną kolejne obrazy na blokach przy Magellana 2 (zdobiony na ludowo wieloryb w głębi oceanu), Polinezyjskiej 6, Teligi 2 (śpiąca Syrenka), Kazury 8 (Zofia Stryjeńska), Małej Łąki 7 oraz 21 (łąka z drzewem).

Kolorowe ursynowskie murale stały się inspiracją do stworzenia wielkoformatowej kolorowej drogi do przedszkola. Działania z akcesoriami animacyjnymi rozłożonymi w holu imitującymi drogę do przedszkola sprawiły wszystkim wiele radości jednocześnie rozwijając dużą motorykę nie tylko u dzieci 🙂

Skip to content