animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Witamy nowe przedszkolaki – spotkania adaptacyjne dla najmłodszych

Adaptacja 29 i 30 sierpnia 2018r.

W ostatnich dniach sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla nowo przyjętych przedszkolaków. W obecności rodziców dzieci miały możliwość poznać  środowisko przedszkolne, zdobyć  nowe doświadczenia społeczne, oswoić  się  z nowym miejscem i panującymi w nim zasadami.  Celem zajęć było min.: wyeliminowanie stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej; rozwijanie umiejętności społecznych, które są niezbędne w  poprawnych relacjach z dziećmi i dorosłymi oraz doświadczenie radości ze wspólnej zabawy z rodzicami i rówieśnikami.

Rozpoczynając pierwszy i drugi dzień zajęć adaptacyjnych z nowymi Żabkami spotkaliśmy się w ich nowej sali tak, aby umożliwić każdemu dziecku zapoznanie się z miejscem, w  którym będą przebywały od września.

Dzieci chętnie uczestniczyły w  zabawach integrujących grupę, zabawach ruchowych, zajęciach plastycznych i  muzyczno-ruchowych. Zajęcia te miały min. na celu usamodzielnienie dziecka, wzmocnienie poczucia własnej wartości i pokazanie mu,  ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i panią nauczycielką. Był też czas na zabawy swobodne, które sprawiły dzieciom najwięcej radości, a zwłaszcza te na naszym przedszkolnym placu zabaw  Dzieci korzystały ze wszystkich sprzętów przeznaczonych  dla 3 latków oraz poznawały zasady bezpiecznej zabawy w ogrodzie.

Przyjście dziecka po raz pierwszy do przedszkola jest istotnym wydarzeniem nie tylko dla niego, ale również dla całej rodziny dlatego bardzo staraliśmy się, aby dla każdego nowo przyjętego przedszkolaka te ważne doświadczenia społeczne były pozytywne.

Mamy nadzieję, że nasze Żabki wrócą do nas szczęśliwe, a ich rodzice ze spokojnym sercem i pełnym zaufaniem zostawią swoje największe skarby pod opieką naszych nauczycieli.

Skip to content