animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Sprzątanie świata

W naszym przedszkolu 18.09.2018 r. odbyła się akcja „Sprzątanie Świata”. Tego dnia wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach dotyczących segregowania odpadów, a także dowiedziały się co oznacza słowo „recykling”. W każdej grupie panie przeprowadziły z dziećmi pogadankę na temat dlaczego warto segregować niepotrzebne śmieci.  Przedszkolaki poznały – lub przypomniały sobie – kolory pojemników  do których powinno wrzucać się posortowane odpady. W tym dniu były śpiewane z dziećmi piosenki o tematyce ekologicznej, pojawiały się także utwory literackie nawiązujące do tematyki tego dnia. Zostały również  wykonane  prace plastyczne, które gościły  na tablicach w naszej szatni przedszkolnej. Dla podsumowania zajęć, dzieci obejrzały film edukacyjny – proekologiczny na temat segregacji i recyklingu odpadów.

Poprzez takie  działania edukacyjne uświadamiamy  naszym przedszkolakom już od najmłodszych lat, jak ważne jest dbanie o naszą przyrodę, aby była bogata w czyste powietrze, wodę i glebę.

Skip to content