Wizyta Motylków w Muzeum Etnograficznym

12 czerwca dzieci z grupy Motylki w towarzystwie licznej grupy opiekunów wybrały się metrem do Muzeum Etnograficznego. Dzieci uczestniczyły w zajęciach „Drewno, metal, glina”, które przybliżyły im tradycyjne, odchodzące już w zapomnienie rzemiosła, takie jak kowalstwo, garncarstwo, ciesielstwo czy bednarstwo. Przedszkolaki oglądały różne przedmioty codziennego użytku, które służyły ludziom w dawnych czasach, a które wykonywane były właśnie głównie z drewna, metalu lub gliny.

W odrębnej części zajęć dzieci miały okazję własnoręcznie czerpać papier, do produkcji którego wykorzystały makulaturę. Świeżo zrobione kartki od razu znalazły zastosowanie – Motylki z ochotą i zaangażowaniem przystąpiły do ozdobienia ich kolorowymi rysunkami, które zabraliśmy ze sobą do przedszkola.

Na zakończenie zwiedziliśmy jeszcze stałą ekspozycją „Zwykłe – niezwykłe. Fascynujące kolekcje Państwowego Muzeum Etnograficznego”, gdzie dzieciom najbardziej spodobała się sala z ekspozycją instrumentów, których brzmienia mogły posłuchać w specjalnych, małych głośniczkach.