animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Wielokulturowy Dzień Dziecka – zabawy z 7 zakątków świata i nie tylko :)

Tegoroczny dzień dziecka w naszym przedszkola obchodzony był we wtorek, 5 czerwca. Już po śniadaniu wielką atrakcję naszym przedszkolakom zagwarantowali Rodzice przygotowując i przedstawiając przedstawienie pt. Smerfy. Mamy i Tatusiowi, a także i pani nauczycielka (pani Sylwia z grupy „Krasnali”) oraz nieoceniona pani Monika wcielili się w role ze znanej dzieciom bajki. Żartobliwa fabuła, scenografia, dekoracja oraz oprawa muzyczna zrobiły na dzieciach nie mniejsze wrażenie, niż umiejętności aktorskie artystów! Wielkie brawa dla wszystkich, którzy uczestniczyli w tym przedstawieniu, a radość przedszkolaków jest dla nich z pewnością wspaniałą gratyfikacją.

Po przedstawieniu dzieci udały się na specjalny poczęstunek do sal, gdzie dostały kolorowe desery z galaretki z owocami.

Posilone i rozbawione przedszkolaki udały się do ogrodu, gdzie czekały na nich kolejne atrakcje – zabawy z 7 zakątków świata, czyli np. „Sztafeta z konewką z wodą” –  zabawa z Peru przygotowana przez grupę „Pszczółek”, hiszpańska „Gra w króla” przygotowana przez grupę „Misie”, „Rangoli” zabawa z Indii przygotowana przez „Żabki”, „Wąż i małpki” oraz „Pilolo” z Ghany   – „Motylki” oraz „Muminki”, „Trigon” zabawa z Włochy przygotowana przez „Smerfy” oraz „Kulki” – z Francji przygotowana przez „Krasnale”.

Ostatnią atrakcją w ogrodzie były warsztaty balonowe, na których dzieci miały możliwość wspólnie wykonać cuda z kolorowych balonów m.in. piękne pszczółki, kwiaty, pieski. Skręcanie balonów to kreatywna umiejętność, która polega na tworzeniu różnych form (zwierząt, postaci, przedmiotów) za pomocą balonów, a w dodatku jest ogromną frajdą dla dzieci!

Rozbawione, ale i zmęczone, posilone obiadem, dzieci otrzymały jeszcze drobne upominki z okazji swojego święta. Kochane Dzieci  –  życzymy Wam samych wspaniałych chwil oraz spełniania marzeń!

Skip to content