animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Rodzinny turniej gier planszowych i stolikowych

W naszym przedszkolu w grupie dzieci najstarszych na początku I semestru został zorganizowany „Klub gier planszowych”. W każdy piątek w godzinach popołudniowych wszystkie grupy 5- latków spędzały czas na wspólnych grach, które były organizowane nie tylko przy stoliku, ale również na dywanie, co sprawiało dzieciom ogromną frajdę.  Do najbardziej popularnych gier wśród naszych przedszkolaków należą te w kartonowych tubach, takie jak : „Jenga” „Warzywa” „Skoczek i siłacz”, „Gąsienica”, „Wieże” i wiele  innych. W czerwcu do wspólnej zabawy zaprosiliśmy rodziców naszych wychowanków. W każdej grupie dzieci 5-letnich odbył się „Rodzinny turniej gier planszowych i stolikowych. Rodzice przynieśli także ulubione gry swoich pociech. W grupie „Misiów” duże zainteresowanie wzbudziły szachy, ponieważ ich kolega z grupy zdobył 8 miejsce w „Mistrzostwach Polski”, z czego bardzo się cieszymy i gratulujemy sukcesu J. Podczas turniejów w grupach 5-latków dzieci przyciągnęły do zabawy również takie gry jak: „Wybuchowe mieszanki”, „Chińczyk”, „Myszki i serek” czy „Splendor”. Radość i chęć grania sprawiła, że nasze przedszkolaki nie miały ochoty wracać do domu.

Gry planszowe i stolikowe nie tylko dostarczają atrakcyjnej zabawy, ale także uczą: współzawodnictwa, logicznego myślenia, przewidywania, kształtują wyobraźnię, ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji, kreatywności, samodzielnych decyzji, rozwiązywania problemów, a także umożliwiają lepsze poznanie siebie. Wspólna zabawa rodziców ze swoimi pociechami dodatkowo wpływa na ich wszechstronny rozwój, wzmacnia więź, daje dziecku wiarę, że wie, umie, potrafi, a co za tym idzie, zwiększa jego samoocenę i motywację do pokonywania trudności. Dziecko, które już na początku swojej edukacji przedszkolnej uwierzy w siebie, odniesie sukces w przyszłości.

 

 

 

Skip to content