Muminki w Muzeum Warszawy

13 czerwca Muminki wybrały się na wycieczkę w samo serce Starego Miasta, gdzie mieści się Muzeum Warszawy. Dzieci wzięły udział w warsztatach pt. “Kubek, szklanka, filiżanka”, które toczyły się dookoła herbaty i tradycji jej picia, nie tylko w Warszawie. Przedszkolaki wysłuchały legendy opowiadającej o pojawieniu się na ziemi herbaty, oglądały ekspozycję zawierającą wszelakiego rodzaju filiżanki, imbryki, samowary, cukiernice, kryształowe puchary, patery, a na koniec miały szansę zaprojektować wymarzoną cukiernicę bądź imbryk.

Wycieczka była okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy Muminków na temat herbaty, ale również do przypomnienia nazw budynków, popularnych miejsc turystycznych na Starym Mieście i na trasie pomiędzy przedszkolem a Placem Zamkowym. Dzieci mogły również praktykować znane im zasady podróżowania komunikacją miejską, bezpiecznego poruszania się w zatłoczonych miejscach.