20 czerwca w godzinach popołudniowych mieliśmy ostatnią już w tym roku szkolnym wspólną okazję do zabawy w ogrodzie przedszkolnym.  Nasze spotkanie było nie tylko powitaniem wakacji, ale także było okolicznością do zaprezentowania – rozpoczęcia naszego nowego projektu edukacyjnego zaplanowanego na przyszły rok szkolny.

Zatem „A ku-ku, to ja sztuka” odchodzi, a „KSW – Kopalnia Sensorycznych Wrażeń” nadchodzi! Już teraz zapowiadamy moc atrakcji i zabaw, która poruszą i rozwiną wszystkie zmysły przedszkolaków, w tym artystyczne 🙂

Przy owocnej współpracy pracowników przedszkola i Rodziców udało nam się zorganizować wiele atrakcji, które spowodowały ogromny sukces tej imprezy. W czasie imprezy wszyscy mogliśmy cieszyć się zabawą w nowo otwartym SENSORYCZNYM ZAGAJNIKU. Dzieci wraz z Rodzicami z przyjemnością bawili się czerpiąc przy tym radość z różnorodnych doświadczeń zmysłowych. Ponadto przygotowaliśmy stoliki z zabawami sensorycznymi – „Sensoryczny piękny świat”. Każda chętna osoba – mała i duża – mogła wziąć udział w tworzeniu wspólnego dzieła – obrazu tworzonego stopami. Na spragnionych atrakcji czekało jeszcze stanowisko ORIGAMI, przy którym wiele osób próbowało swoich sił i fantazji, jak również w zabawie z kolorowymi chustami animacyjnymi.

Swój triumf święciła kawiarenka wraz ze wspaniałymi ciastami zrobionymi przez rodziców (zapewne mamusie), a dochód ze sprzedaży ciast w wysokości 1175,86zł oraz 1 dolar pozwoli zakupić nowy stojak na rowery. Wszystkie spragnione ruchu przedszkolaki miały okazję zrealizować swoją potrzebę na dmuchanych zabawkach, a rodzice cieszyli się rodzinną  atmosferą imprezy.

Następna przedszkolna uroczystość powitania przedszkola już we wrześniu, ZAPRASZAMY!