Żabki w kuchni

16 maja Dzieci z grupy Żabki zawitały w przedszkolnej kuchni, aby poznać jej sekrety i zagadki. Tam powitane przez panie kucharki zostały oprowadzone po kuchni i zapoznane ze sprzętami, których używa się w kuchni podczas przygotowywania posiłków. Oglądały jej wyposażenie, rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam urządzenia i akcesoria kuchenne potrzebne do pracy. Ogromną frajdą okazało się oglądanie ogromnych garnków, misek i patelni, w których panie kucharki przygotowują przepyszne posiłki. Panie zwróciły uwagę dzieci na swój strój, podkreśliły znaczenie zachowania czystości podczas przygotowywania posiłków. Dzieci zaciekawione skarbnicą kuchni zadawały wiele pytań, na które uzyskały ciekawe odpowiedzi. Pani Dietetyk zapoznała dzieci z podstawowymi miarami kuchennymi i wytłumaczyła w jaki sposób odmierzane są produkty do ugotowania posiłku.

To była bardzo ciekawa lekcja, a w dodatku niezmiernie pomogła w “zaprzyjaźnieniu” się z przedszkolnymi posiłkami 🙂