Smerfy w Multikinie

We wtorek 22.05.2018roku „SMERFY” wybrały się na pieszą wycieczkę do pobliskiego MULTIKINA przy Al. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie. Pogoda była odpowiednia – ani za zimno, ani za gorąco na wycieczkę. Spacerkiem sprawnie i bezpiecznie dzieci doszły do wielkiego budynku MULTIKINA. Przed wejściem przypomniano ponownie wcześniej ustalone i omówione zasady zachowania w kinie, podobne jak w teatrze.

Poznanie kina zaczęło się oczywiście od wykupienia biletów i wejścia do sali kinowej oraz zajęcia miejsc. W sali jak na zamówienie rozpoczęto projekcję filmu o zachowaniu w kinie. Po przypomnieniu zasad nastąpiło obejrzenie kilku odcinków filmu animowanego pt.: ”PSI PATROL”. Film był ciekawy, zawierający elementy edukacyjne, poszerzający wiedzę z zakresu świata przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się też, że w trudnych sytuacjach trzeba zwracać się o pomoc do innych ludzi. W czasie oglądania filmu wszystkie dzieci zachowały się bardzo dobrze i kulturalnie.

Kiedy zakończono projekcję filmu SMERFY wyruszyły z pracownikiem kina na dalsze poznawanie i zwiedzanie kina, w tym miejsca niedostępnego dla każdego widza – jakim jest projektornia. Było tam wiele filmów składanych z taśm, projektorów pochodzących z lat 70 oraz sprzęt współczesny jakim jest komputer. Dzieci poznały nowe znaczenie wyrazu klatka, czyli obraz, zdjęcie zapisane na taśmie filmowej. Aby powstał film, takich klatek potrzebnych było bardzo dużo, że trudno sobie wyobrazić, a taśma filmowa musiała być baaardzo długa. Przedszkolaki dowiedziały się też, że obecnie w kinie film włącza się za pomocą komputera z płyty DVD, tak jak w kinie domowym.

Wycieczka zakończyła się otrzymaniem fragmentu taśmy filmowej i podziękowaniem dzieci za wycieczkę w tak ciekawe i niedostępne miejsce. Smerfy zadowolone i pełne wrażeń bezpiecznie wróciły do przedszkola.