animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Międzydzielnicowa gra podwórkowa – „Z przedszkoli przyjaciele mają wspólne, twórcze cele”

“A ku-ku, to ja sztuka”  8.05.2018

W naszym tegorocznym projekcie „A ku-ku, to ja sztuka” – street art.  jest kierunkiem wiodącym. Uczymy się sztuki współczesnej i bawimy się nią w przedszkolu, wychodzimy w przestrzeń publiczną, a także zapraszamy do siebie koleżanki i kolegów z innych warszawskich przedszkoli by dzielić się tym, czego nauczyliśmy się podczas tegorocznych działań. Każde z zaproszonych  Przedszkoli realizuje swój roczny projekt – postanowiliśmy wzajemnie poznać nasze projekty  i nauczyć się czegoś nowego. W grze podwórkowej na terenie naszego przedszkolnego ogródka brały udział :

Gospodarz – Przedszkole 50: Misie, Motylki, Muminki – “A ku-ku, to ja sztuka” – sztuka współczesna

Goście – Przedszkole nr 28 z Mokotowa. Projekt – „Sen o Warszawie”

Przedszkole nr 124 z Woli. Projekt – „Nasze prawa ważna sprawa”

Przedszkole nr 62 z Woli. Projekt – „Zaczarowany ogród – miejsce twórczych spotkań”

Przedszkole z oddziałami integracyjnymi nr 418 z Ursusa. Projekt – „Twórczy przedszkolak. To i owo na ludowo. Kulturowo Hip Hopowo”.

Zadaniem uczestników gry było zaliczenie 7 stacji związanych tematycznie z projektami wszystkich przedszkoli. Tematyczna różnorodność pozwoliła wszystkim na  zdobywanie nowej wiedzy, dobrą zabawę, integrację oraz zawieranie nowych znajomości. Zadania dla przedszkolaków były następujące:

Mural, malowanie na folii sterczowej, zabawy dramowe „Zatrzymane w ramie”, „W labiryncie pytań”, „Miasto dzieci”, krążki sensoryczne, animacje cyrkowe.

Było też zadanie specjalne -stacja 8 – dla pań nauczycielek. Ich zadaniem było narysowanie oburącz swojego portretu. Doping  przedszkolaków motywował Panie do koncentracji i jak najstaranniejszego wykonania zadania, które z zamkniętymi oczami nie było łatwe.

W grze terenowej wygrali wszyscy byli zwycięzcami! Każda grupa otrzymała od Pani Dyrektor gratulacje oraz nagrodę.

Ponownie wszyscy spotkamy się jeszcze 8.06.2018 na Mokotowie na Międzydzielnicowym przeglądzie animacji poklatkowej w twórczości przedszkolaków. Mamy nadzieję, że to nie koniec naszych wspólnych  międzydzielnicowych działań. Do zobaczenia za rok koleżanki i koledzy z nowymi projektami, nowymi pomysłami i chęcią dzielenia się nimi z innymi dziećmi!

Skip to content