animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Dzień Mamy i Taty – „Czas na twórcze spotkanie – rodzinne warsztatowanie”

„Czas na twórcze spotkanie – rodzinne warsztatowanie”

Maj to nie tylko gorący i  piękny, ale również bardzo uroczysty miesiąc.  Z okazji Dnia Mamy i Taty do przedszkola W dniach 23 – 25.05.2018r  tłumie przybywali Rodzice, dla których z tej okazji  mali artyści przygotowali kilka niespodzianek m.in. zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie .  Każda z grup zaprezentowała wysoki poziom umiejętności wokalnych i recytatorskich. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały przygotowany i z gorącego serca wyćwiczony repertuar artystyczny.

Nie zabrakło tez części mniej oficjalnej – nasze przedszkolaki wraz z Rodzicami miały możliwość uczestniczenia we wspólnej zabawie. W tym roku był to teatr improwizacji – teatr rąk, głów, stóp, kolan, postaci.

Podczas wspólnych, rodzinnych zabaw mieliśmy wszyscy możliwość rozwijać kompetencje twórcze, ale nasze działania związane były z arteterapią,  czyli działaniami sprzyjającymi  możliwości wyrażania siebie przez sztukę, otwartość, wzrost pozytywnego obrazu samego siebie, umiejętność współpracy i współdziałania, zabawy wielozmysłowe, działania prospołeczne, integracyjne. Okazało się że nasze warsztaty bardzo przyczyniły również się do odkrywania i rozwijania indywidualnych uzdolnień artystycznych 🙂

Zabawa była bardzo udana, tylko – jak zwykle w takich okolicznościach – za krótka!

 

Skip to content