Wizyta weterynarza w grupie Motylki

12 kwietnia dzieci z grupy Motylki gościły mamę Michalinki, która przygotowała dla nich bardzo ciekawe, warsztatowe zajęcia. Pani Agnieszka jest lekarzem weterynarii, a na co dzień pracuje w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej.

Każdy Motylek podczas zajęć miał okazję wcielić się w rolę weterynarza, przeprowadzając badanie kontrolne swojego  zwierzaka-pluszaka. Dzieci samodzielnie  przygotowały stanowisko, gdzie miało odbyć się badanie, założyły rękawiczki oraz maseczki. Po przywitaniu się ze swoim pacjentem, wykonały badanie ogólne – oczu, uszu, łapek i nosa oraz słuchały bicia serca zwierzątka. Jak na prawdziwych specjalistów przystało, pobierały również próbki do badań, tj. wymaz z ucha, krew i kał. Wszystko odbyło się zgodnie z prawdziwą sztuką lekarską, z użyciem prawdziwych narzędzi, których dostarczyła nam Pani Agnieszka. Dzieci poznały przy okazji mnóstwo fachowych i nowych słów, jak np. mocz, kał, artymia, pęseta czy szalka Petriego. Na koniec dzieci opatrywały obtartą łapkę swojego pupila.

Wszystkim Motylkom podobały się zajęcia, a każdy z nich bardzo mocno angażował się w swoją pracę.  Kto wie? – może wśród nas są przyszli lekarze weterynarii?

Bardzo dziękujemy w tym miejscu raz jeszcze pani Agnieszce za poświęcony czas i tak zajmujące zajęcia.