animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Stop, zabraniam, zakazuję – śmieci w sztuce wykorzystuję!

A ku- ku, to ja sztuka 20.04.2018

Surowce wtórne to świetny materiał dla artystów. Śmieć nie musi być tylko śmieciem. Ekosztuka daje wiele możliwości, pozwala na odkrywanie i doświadczanie podczas tworzenia. Największą radością dla uczestników warsztatów była nieograniczona twórcza swoboda, a przebieranie w przygotowanych do warsztatów ekośmieciach inspirowało wszystkich do działania. Dwa dni przed Dniem Ziemi, który obchodzony jest w Polsce 22.04.2018 nasze przedszkolaki w trosce o dobro naszej planety, która jest naszym wspólnym dobrem, postanowiły wykorzystać do stworzenia dzieł sztuki współczesnej  śmieci, które zwykle wyrzucają do kosza. Segregowanie śmieci i wybór materiału, z którym dana grupa będzie pracować był nie lada wyzwaniem. Po burzliwych naradach dzieci dokonały wyboru i z ochotą zabrały się do tworzenia.

 

 

 

 

 

 

Smerfy wykorzystały różnej wielkości pudełka do zbudowania zamku króla Minionka.

Krasnale wykorzystując plastikowe butelki i kubeczki stworzyły zaczarowany pokoik Krasnali z pięknym łóżkiem, stolikiem z lampą, elegancką zastawą na stoliku oraz garderobę.

Żabki zdecydowały się na pracę ze wszystkim co okrągłe budując – Świat piramid – schody do nieba.

Pszczółki pieczołowicie układały rolki po papierze na taśmie by skonstruować labirynt.

Motyle zbudowały Robociaka Śmieciaka dla zręcznego dzieciaka. Grę zręcznościową postanowiły od razu sprawdzić i jak się okazało trafienie  krążkami z tektury do pojemników z  butelek wcale nie było takie proste.

Misie postanowiły przygotować Przybornik plastyczny dla całej grupy tworząc artystycznego Robociaka Śmieciaka .

Muminki zdecydowały się na połączenie surowców i zbudowały piękny fotel dla mamy Muminka z plastikowych butelek, aby nikt oprócz mamy Muminka na nim nie siadał postanowiły okolić go dużymi rolkami i zabezpieczyć szarfą, jak eksponaty w muzeum.

Tego dnia naszą galerię ekosztuki  odwiedzali rodzice, a dzieci dumnie prezentowały im przedszkolne dzieła. Do zobaczenia za rok w przedszkolnej galerii ekosztuki, już jesteśmy ciekawi co w niej powstanie.

 

 

Skip to content