animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Muminki na warsztatach majsterkowania w “Sztukarni”

11 kwietnia Muminki wybrały się na wycieczkę do Sztukarni. Swoją podróż zaczęły od przejazdu metrem, co już było dla dzieci nie lada atrakcją. Na miejscu czekały na nich jednak kolejne niespodzianki. Każde z dzieci otrzymało kawałek drewna i papier…no właśnie, to na pewno był papier, ale jakiś taki dziwny, bo szorstki z jednej strony, przypominający pilnik. I na dodatek pocierając nim drewno można sprawić, że będzie gładsze 🙂 Tak Muminki poznały papier ścierny. Później miały okazję zaprzyjaźnić się też z innymi przyborami i narzędziami niezbędnymi w trakcie majsterkowania takimi jak wiertarka, wkrętarka, młotek czy klej do drewna. Z pomocą tych niesamowitych dla dzieci przedmiotów i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, z rąk naszych przedszkolaków wyszły piękne stojaki na ołówki czy długopisy, które potem każdy mógł ozdobić według własnego pomysłu. Może ten drobny element wyposażenia dziecięcego kącika zainspiruje naszych przedszkolaków i ich Rodziców do tworzenia kolejnych wytworów z wykorzystaniem nie tak groźnych jak się nam wydawało narzędzi. Dzieci były bowiem zafascynowane każdym etapem pracy nad przybornikiem. Jak bardzo Muminkom podobało się majsterkowanie, można zobaczyć na poniższych zdjęciach 🙂

Skip to content