Kto to jest optometrysta?

W realizowanym  tygodniu o zdrowiu   przedszkolaki z grupy „Misie” odwiedził rodzic  jednego z wychowanków, który wykonuje zawód „optometrysty”. Dzieci dowiedziały się, że optometrysta  odpowiedzialny jest za diagnozowanie oraz właściwe postępowanie w przypadku stwierdzonych chorób oczu, jak również rehabilitacji związanej z korektą wzroku. Jego głównym zadaniem jest dobieranie odpowiedniej korekcji optycznej, czyli odpowiednich okularów oraz soczewek. Przedszkolaki zapoznały się  z  budową i funkcją oka ludzkiego, miały okazję zobaczyć i dotknąć soczewki kontaktowe, a także włożyć specjalne okulary do badania oczu.  Na koniec zajęć nasz zaproszony gość przekazał naszym przedszkolakom ważne rady na temat dbania o wzrok (nie oglądania za dużo telewizji, przebywanie na świeżym powietrzu, spożywanie jagód i borówek, które wzmacniają układ wzrokowy, wykonywanie  badań  kontrolnych oczu i prawidłowe odżywianie się).  Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, zadawały dużo ciekawych pytań i zdobyły wiedzę na temat najważniejszego narządu zmysłu jakim jest oko.