animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

Flagi Polski dla starszaków – Dzień Flagi Rzeczypospolitej

2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nasze przedszkolaki doskonale o tym wiedzą. Wiedzą też, że tego dnia należy wywiesić flagę (jeśli się ją posiada). Aby żadnemu przedszkolakowi nie zabrakło flagi Zarząd Dzielnicy Ursynów przekazał 28 kwietnia w ramach edukacji patriotycznej flagi najmłodszym mieszkańcom naszej dzielnicy, którzy w tym roku kończą przedszkole.

Do naszego przedszkola z flagami zawitała pan Burmistrz Rafał Miastowski.  Dzieci dumnie pochwaliły się znajomością nadchodzących świąt oraz zaprezentowały wiersze na tę okoliczność.  Jedna z grup przygotowała dla Zarządu Dzielnicy album z własnoręcznie namalowanymi symbolami Polski.

Po rozdaniu flag dzieci miały okazje porozmawiać o fladze, o jej symbolice: Polskie barwy narodowe  wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. Biel odzwierciedla orła białego, czerwień – pole tarczy herbowej.  Nasze przedszkolaki z przekonaniem mówiły o tym, ze o flagę trzeba  dbać – musi być  czysta, wyprasowana. Rozdane dzieciom flagi z pewnością trafiły w dobre rączki.

 

Skip to content