Dzień Książki – książka artystyczna

Niekończąca się opowieść – Ja, Ty, My, tu i teraz.

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci obchodzony jest 2 kwietnia, a Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony 23 kwietnia. Nasze Przedszkolaki postanowiły połączyć te dwa święta i 13.04 zamieniły hol i  sale przedszkolne w miejsce twórczych spotkań z książką. Wszystkie dzieci zamieniły się w autorów niekończących się opowieści – pisarzy, rysowników, bajarzy.

TU I TERAZ –  książka artystyczna

JA, TY, MY – uważność, komunikacja, interakcja, znak czasu, znak chwili, relacje, słowa w obrazach, obrazy w słowach. Bajka, baśń, mit, historia, opowiadanie, nikt nie wiedział co dziś powstanie…

Niczym nie pohamowana wyobraźnia przedszkolaków, bez konkretnych poleceń i zadań, pozwoliła dzieciom na tworzenie „Tu i Teraz” tego co czują, o czym myślą, co w danej chwili mają ochotę narysować. Po działaniach twórczych podjęliśmy próbę opowiedzenia sobie tego co stworzyliśmy i nagrania swoich spontanicznych wypowiedzi. Mikrofon przechodził z rąk do rąk, wszyscy starali się powiedzieć choć słowo, przełamując bariery nieśmiałości.

Niekończącą się opowieść wszyscy mogliśmy podziwiać w stworzonej od szatni do Sali Motylków galerii  a z historii, które zostały nagrane z pewnością można stworzyć audiobook do słuchania przed snem.