“Bajka kosmiczna, czyli bajka nie z tej ziemi”

Podczas jednego z piątkowych poranków, 27 kwietnia, mieliśmy zaszczyt gościć zaprzyjaźniony już z nami Teatr Dobrego Serca.

Teatr ten w sposób radosny i pogodny mówi o rzeczach pięknych i mądrych, a do tego oprócz dobrej zabawy pozostawia w sercach dzieci proste mądrości, wartościowe wzorce i pozytywne emocje. Nie inaczej było i tym razem. Przedstawienie teatralne, na które zostaliśmy zaproszeni nosiło tytuł ”Bajka kosmiczna, czyli bajka nie z tej ziemi”. Była to opowieść, która w prosty i zabawny sposób porusza tematykę dbania o środowisko naturalne, zachęcając dzieci do aktywności w otaczającym je świecie. Opowieść o komandorze Start, robocie Astra5 oraz ufoludkach zwraca uwagę na problemy ekologiczne.

Wyżej wspomiany komandor marzy o spotkaniu z ufoludkami i planuje ucieczkę z zaśmieconej ziemi na planetę Vita. Chce zabrać ze sobą swojego niezastąpionego robota Astrę5, który bardzo pragnie mieć serce. Nieoczekiwanie na podwórku Marcela i Kornelii – dwójki rodzeństwa, pojawiają się „obcy przybysze”. Skąd się wzięli? Hmmm…..”marzenia się spełniają gdy inni im pomagają”- mawia Astra5. Śmieszni przybysze zachwycają się urokiem przyrody i dziwią tym, że niektórzy ludzie niszczą ją poprzez zaśmiecanie lub marnują mnóstwo czasu przed komputerem. Spotkanie z ufo bardzo zmienia komandora i Kornelię – miłośniczkę gier komputerowych – oczywiście na lepsze. Bohaterowie postanawiają żyć tak,  żeby wszędzie panowało dobro. Przedszkolakom bardzo podobało się przedstawienie.  Aktorzy grali bardzo przekonująco, za co dzieci nagrodziły ich gromkimi brawami.

Spektakle z przesłaniem wyjątkowo pozytywnie wpływają na postrzeganie świata przez dzieci. Poprzez bajki możemy przekazywać mnóstwo wartościowych wiadomości, popularyzować pozytywne postawy społeczne i rozwijać wyobraźnię, która odgrywa niezwykle ważną rolę w nauce.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z Teatrem Dobrego Serca, dzięki kóremu możemy poczuć atmosferę prawdziwego teatru i przenieść się w niezwykły bajkowy świat.