animated sun
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud

“A ku-ku to ja sztuka” – Sztuka jest wszędzie, także w Urzędzie

Sztuka jest wszędzie, także w Urzędzie.

Projekt „A ku-ku to ja sztuka” zakłada integrację ze środowiskiem lokalnym i działania w przestrzeni publicznej. Dlatego też nasze przedszkolaki postanowiły bliżej poznać Urząd Dzielnicy Ursynów  i poszukać w nim sztuki. Krasnale i Smerfy jednogłośnie stwierdziły, że „Sztuka jest wszędzie, także w Urzędzie”.

Flash mob to określenie, którym przyjęło się nazywać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. Nasze przedszkolaki dobrze znają zasady street artu i kierunki sztuki współczesnej, dlatego też obie grupy postanowiły połączyć siły w stworzeniu happeningu. Happening to zorganizowane wydarzenie o charakterze artystycznym, ograniczone czasowo, mające swoją dramaturgię, tworzącą logiczną narrację, lub zestaw znaków: haseł, obrazów, gestów, przedmiotów, postaci w przestrzeni.

Instalacja to inaczej dzieło plastyczne o przestrzennych walorach zbudowane przez artystę i dopasowane do konkretnej przestrzeni. Instalacja złożona jest w całość z wielu elementów, ale może być też wykonana z jednego konkretnego elementu. Szersze rozumienie instalacji wynika ze wzajemnych relacji między poszczególnymi przedmiotami albo z ich kontekstu, np. kulturowego. Taką instalację przygotowały Smerfy wykorzystując do tego 7 pięknie pokolorowanych map naszego miasta – Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

Flash mob  Krasnali i instalacja Smerfów stworzyły happening, który wzbudził ogromne zainteresowanie nie tylko wśród interesantów ale i pracowników.

Gościem na happeningu był również Pan Burmistrz – Robert Kempa, który razem z naszymi przedszkolakami stał się twórcą happeningu dołączając do naszego flash moba. W blasku kamer i fleszy  zainteresowanych  widzów  dzieci świetnie się bawiły stając się prawdziwymi artystami sztuki ulicznej.

Nasze przedszkolaki wracały dumne i szczęśliwe do przedszkola – w końcu to był ich pierwszy improwizowany happening w Urzędzie.

Skip to content